Yhteystiedot

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Tampere3-uudistuksen johtaja Marianne Kukko, +358 40 543 9883, marianne.kukko (at) uta.fi
Hankekehitysjohtaja Ilkka Haukijärvi, +358 40 800 4816, ilkka.haukijarvi (at) tamk.fi
Asiointiosoite tampere3 (at) tut.fi

Viestintä

projektijohtaja Katja Kannonlahti, +358 40 190 1329, katja.kannonlahti (at) uta.fi
kehityspäällikkö Katja Ayres, +358 40 849 0505, katja.ayres (at) tut.fi

Projektijohtajat

HR

Hanna Rinne, +358 40 849 0331, hanna.rinne (at) tut.fi

ICT

Jussi Kivinen, +358 50 491 3559, jussi.kivinen (at) uta.fi

Kielipalvelut

Taina Juurakko-Paavola, +358 50 437 7421, taina.juurakko-paavola (at) uta.fi

Kirjasto

Minna Niemi-Grundström, +358 50 383 8769, minna.niemi-grundstrom (at) uta.fi

Koulutuksen tukipalvelut ja tietojärjestelmä

Kirsi Aalto, +358 40 553 1401, kirsi.aalto (at) tut.fi

Taloushallinto

Päivi Mäntysaari, +358 50 428 0887, paivi.mantysaari (at) uta.fi

Tilat ja kiinteistöt

Pertti Iso-Mustajärvi, +358 40 542 286, pertti.iso-mustajarvi (at) tut.fi

Tutkimuspalvelut

Anu Juslin, +358 50 3009062, anu.juslin (at) tut.fi

Viestintä ja markkinointi

Katja Kannonlahti, +358 40 190 1329, katja.kannonlahti (at) uta.fi


Valmisteluryhmien puheenjohtajat

Tutkimus

tutkimusvararehtori Juha Teperi, +358 40 513 3714, juha.teperi (at) uta.fi

Koulutus

koulutusvararehtori Marja Sutela, +358 40 721 5204, marja.sutela (at) tampere3.fi

Tukipalvelut

varatoimitusjohtaja Mikko Naukkarinen, +358 3 245 2102, mikko.naukkarinen (at) tamk.fi


Uuden Tampereen yliopiston johto

Rehtori Mari Walls, +358 3 3551 3839, mari.walls (at) tampere3.fi
Provosti Jarmo Takala, +358 40 541 6897, jarmo.takala (at) tut.fi
Vararehtori, tutkimus Juha Teperi, +358 40 513 3714, juha.teperi (at) uta.fi
Vararehtori, koulutus Marja Sutela, +358 40 721 5204, marja.sutela (at) tampere3.fi


Tampere3-korkeakoulujen johto

Rehtorit

Liisa Laakso, TaY, + 358 3 3551 3600, rehtori (at) uta.fi
Markku Lahtinen, TAMK, +358 50 524 6525, markku.lahtinen (at) tamk.fi
Jaakko Puhakka, TTY, +358 50 4479922, jaakko.puhakka (at) tut.fi

Hallitusten puheenjohtajat

Matti Höyssä, TAMK, +358 400 625 972, matti.hoyssa (at) pp.inet.fi
Kari Neilimo, TaY (sihteeri Tarja Mikkola, +358 50 318 7717, tarja.mikkola (at) uta.fi)
Tero Ojanperä, TTY, +358 40 558 3096, tero.ojanpera (at) visionplus.fi