Yhteystiedot

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Strateginen johtoryhmä

vuorineuvos Kari Neilimo, puheenjohtaja
(sihteeri Tarja Mikkola, puh. +358 50 318 7717, tarja.mikkola (at) uta.fi)

rehtori Mika Hannula, TTY, puh. +358 400 331 838, president (at) tut.fi

vararehtori Harri Melin, TaY, puh. +358 50 420 1526, harri.melin (at) uta.fi

varatoimitusjohtaja Mikko Naukkarinen, TAMK, puh. +358 3 245 2102, mikko.naukkarinen (at) tamk.fi

projektijohtaja Marianne Kukko, puh. +358 40 543 9883, marianne.kukko (at) uta.fi

Tutkimus

vararehtori Seppo Parkkila, TaY, puh. +358 40 190 1825, seppo.parkkila (at) uta.fi

Koulutus

vararehtori Petri Suomala, TTY, puh. +358 40 591 8044, petri.suomala (at) tut.fi

Tukipalvelut

varatoimitusjohtaja Mikko Naukkarinen, TAMK, puh. +358 3 245 2102, mikko.naukkarinen (at) tamk.fi

Viestintä

viestintäjohtaja Katja Kannonlahti, TaY, puh. +358 40 190 1329, katja.kannonlahti (at) uta.fi

Korkeakoulujen rehtorit

rehtori Mika Hannula, TTY, puh. +358 400 331 838, president (at) tut.fi

rehtori Liisa Laakso, TaY, puh. + 358 3 3551 3600, rehtori (at) uta.fi

rehtori, toimitusjohtaja Markku Lahtinen, TAMK, puh. +358 50 524 6525, markku.lahtinen (at) tamk.fi

Korkeakoulujen hallitusten puheenjohtajat

Matti Höyssä, TAMK, puh. +358 400 625 972, matti.hoyssa (at) pp.inet.fi

vuorineuvos Kari Neilimo, TaY
(sihteeri Tarja Mikkola, puh. +358 50 318 7717, tarja.mikkola (at) uta.fi)

Tero Ojanperä, TTY, puh. +358 40 558 3096, tero.ojanpera (at) visionplus.fi